Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Agata Baron – Wakacyjna Miss Wiadomości Rudzkich 2017

30-08-2017, 13:37 Arkadiusz Wieczorek

Agata ma 24 lata i pochodzi z Chorzowa. To właśnie tutaj rozpoczęła się jej przygoda ze śpiewaniem. Wśród swoich zainteresowań wymienia także taniec klasyczny i aktorstwo. W wolnym czasie gra w siatkówkę. Swoje plany na przyszłość wiąże z pracą z dziećmi. 

- Zacznijmy od twojej największej pasji - muzyki. Jak długo śpiewasz?

- Śpiewać zaczęłam w dzieciństwie w domu kultury niedaleko mojego domu. Śpiewam od 12 roku życia i początek to był zupełny przypadek. Na pierwsze zajęcia zabrała mnie koleżanka i tak już zostało. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez śpiewania.  

- Ta pasja wiąże się z Twoimi planami na przyszłość…

-  Mam nadzieje, że to czego się nauczyłam będę mogła w przyszłości przekazywać moim podopiecznym. Obecnie jestem wychowawcą na koloniach, w roku szkolnym również pracuje z dziećmi. To jest to co chce robić w przyszłości.   

- Masz bardzo sprecyzowanie plany i od dawna wiesz co chcesz robić...  

- Nie zawsze tak było. Po szkole średniej nie miałam pomysłu na siebie, bo dla mnie było wówczas za wcześnie na podejmowanie takich decyzji. Rozpoczęłam naukę w szkole wokalno – baletowej, ale od zawsze lubiłam opiekować się dziećmi. Na podwórku zamiast bawić się z rówieśnikami wolałam spędzać czas z młodszymi i się nimi opiekować. Postanowiłam, że moje miejsce będzie w przedszkolu. Żeby zrealizować ten plan musiałam skończyć studia i dlatego zdecydowałam się na kolejną szkołę. W tym roku obrona, praktyka i staż. Jak wszystko dobrze pójdzie w przyszłym roku zacznę prace w przedszkolu. 

- Wracając do wyborów. Twoje sceniczne obycie pomogło Ci podczas wyborów?  

- Kiedy podjęłam decyzję o starcie w wyborach moi bliscy nie byli zachwyceni. Nie widzieli po co to robię. Ja uznałam, że to krok który pozwala na sprawdzenie siebie. Oczywiście na scenie jest mi zdecydowanie łatwiej niż dziewczyno, które robią to po raz pierwszy. Tutaj jednak trzeba zaprezentować się z innej strony i nie jest to łatwe. Cieszę się, że dobrze mi poszło i że udało mi się zdobyć jeden z tytułów. To była świetna przygoda dzięki której poznałam mnóstwo ciekawych ludzi.  


Komentarze