Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Afrykańskie wspomnienia Marcina Kydryńskiego

08-10-2017, 21:18 Agnieszka Lewko

 W miniony piątek (6.10) Rudę Śląską odwiedził Marcin Kydryński. W filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej znany dziennikarz, pisarz i kompozytor opowiadał o swoich podróżach, muzyce i fotografii. Jednak spotkanie poświęcone było głównie jego najnowszej książce „Biel. Notatki z Afryki”. 

- Jestem ogromnie wdzięczny, że mimo piątkowego, chłodnego wieczoru, zechcieli Państwo przyjść i ze mną porozmawiać. Każde z moich autorskich spotkań jest zupełnie inne od poprzedniego i jestem bardzo ciekawy, w jakim kierunku pójdzie nasza rozmowa - powiedział Marcin Kydryński do słuchaczy zgromadzonych w filii nr 18.

Podczas spotkania miłośnicy twórczości Kydryńskiego mieli okazję nie tylko porozmawiać o jego nowej książce, ale także podziwiać zdjęcia z afrykańskich podróży i posłuchać muzyki.

- Staramy się, aby w naszym mieście kultura cały czas się rozwijała, dlatego postanowiliśmy zaprosić do nas Marcina Kydryńskiego, który jest bardzo znaną postacią - zaznaczyła Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej. - Już od jakiegoś czasu odbywa się u nas wiele spotkań z różnymi autorami i dochodzą do mnie sygnały, że rudzianom to się podoba i potrzebują tego typu imprez. Myślę, że w przyszłości będzie ich więcej - dodała.


Komentarze