Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Adam Sztaba szkolił młodych artystów

15-11-2023, 10:18 Joanna Oreł

W Rudzie Śląskiej odbyły się warsztaty dla młodych, utalentowanych artystów, które poprowadził znany kompozytor, dyrygent i producent muzyczny – Adam Sztaba. Zorganizowano je w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia w ramach projektu „Most the Music”, w którym uczestniczy nasze miasto. W ramach niego w Rudzie Śląskiej powstał chór dziecięco-młodzieżowy (po przesłuchaniu, które odbyło się we wrześniu). Młodzi artyści w nim zrzeszeni biorą udział m.in. w warsztatach, koncertach rodzinnych, czy wizytach w instytucjach kultury. Zwieńczeniem efektów ich pracy będzie finałowy koncert na wielkiej scenie.

Oprócz chóru z Rudy Śląskiej w II edycji programu „Most the Music” z: Binarowej, Cieszanowa, Dzierżoniowa, Dziewkowic, Kruszyna, Niećkowa oraz Uniejowa. Łącznie jest to ok. 200 młodych artystów. W naszym mieście 25-osobowym zespołem kierują Grażyna Darłak i Mirosław Krause. Natomiast dyrektorem artystycznym całego przedsięwzięcia jest wspomniany Adam Sztaba. – Dzieci spotykają się dwa razy w tygodniu, by realizować program, który jest przygotowany przez Adama Sztabę. Był on u nas po raz pierwszy na spotkaniu roboczym, ale na pewno nie jest to ostatnia wizyta. Adam Sztaba podsumował, że nasz chór znakomicie zaprezentował się, jak na taki krótki czas pracy, a aranżacje naprawdę nie należą do łatwych. W repertuarze są m.in. utwory Krystyny Prońko, Zbigniewa Wodeckiego, czy ,,Marzenie” Fryderyka Chopina – podsumowuje Mirosław Krause, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej.

Przypomnijmy, że program „Most the Music” realizuje Fundacja Most the Most, która przekazała także milion złotych na renowację Szybu Franciszek.


Komentarze