Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

65 lat minęło...

13-04-2018, 10:25 Joanna Oreł

Wystawa prac, uroczysta gala, koncerty oraz szereg wspomnień – w ten sposób Młodzieżowy Dom Kultury świętuje w tym roku 65-lecie istnienia. A wspominać jest co, bo przez te wszystkie lata swoje talenty w MDK-u szlifowało tysiące rudzian, a wielu z nich jest dzisiaj gwiazdami krajowego formatu.

Zgodnie z tym także jubileusz został przygotowany w formie artystycznej. Na początku kwietnia w Muzeum Miejskim otwarto wystawę prac plastycznych oraz plakatów sztuk teatralnych teatru „Wizjer”. Następnie w MDK-u zorganizowano jubileuszową galę pod hasłem „Nasz drugi dom”, a dzień później odbył się tutaj koncert pt. „Powrót do źródeł”, w którym wystąpili m.in. wychowankowie MDK-u. – Wystąpił duet sióstr Wajs, które przed laty karierę muzyczną zaczynały właśnie u nas, w studiu lokalnym Wojciecha Sanockiego, a także Jarosław Jakubiec, zajmujący się tworzeniem muzyki filmowej oraz aktorka i wokalistka Adrianna Noszczyk. Natomiast gościem specjalnym była jedna z czołowych wokalistek jazzowo-soulowych, Ewa Uryga – wymienia Jerzy Mazurek, wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Zapowiada on także, że to nie koniec tegorocznych imprez. – Planujemy m.in. zrobić pokaz teatralny wraz z naszymi byłymi wychowankami, bo tak się składa, że także w tym roku przypada 20-lecie teatru „Wizjer” – zapowiada Mazurek. – Chcemy postawić nie tylko na promocję naszych dokonań, ale podkreślić wkład byłych i obecnych wychowanków oraz nauczycieli w dzieło wychowania artystycznego młodych ludzi – zaznacza.

Dodajmy, że obecnie w MDK-u działa ok. 60 kół, a w zajęciach uczestniczy łącznie ok. 600 wychowanków. Natomiast zajęcia prowadzi 25 nauczycieli.


Komentarze


14-04-2018, 16:07
Czytelnik napisał(a):

Przemowa pani dyrektor MDK to jedna wielka porażka mogła się do tego przygotować,a nie dukać jak pierwszoklasista,a reszta była ok