Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

65 książek na 65 lat Rudy Śląskiej

02-05-2024, 13:04 JO

Jeszcze do 13 maja br. można przesłać zgłoszenie w konkursie 65 książek na 65 lat Rudy Śląskiej. Nagrodą jest udział w krótkiej sesji zdjęciowej w studio Aproduction Agnieszki Rolnik oraz wydrukowane zdjęcie, które trafi w ręce właściciela po pokazie podsumowującym akcję. Finał odbędzie się 29 maja w Stacja Biblioteka 

– Uczestnicy zabawy będą mogli zaprezentować książki, które są dla nich szczególnie ważne, a przez to są również ważne dla miasta, bo miasto to ludzie – mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta. – Szczególnie zależy nam na promocji tytułów, które dotyczą Rudy Śląskiej, historii miasta, tradycji i kultury, a także ludzi, którzy mieli wpływ na rozwój tego miejsca. Mam nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu stworzymy wyjątkowy zbiór książek, z którymi rudzianie są najbardziej zżyci – podkreśla.

Co trzeba zrobić?
- napisz kilka zdań o swojej ulubionej książce,
- wyślij na maila: media@ruda-sl.pl, najpóźniej do 12 maja br. (do godz. 24.00),
- wydrukuj kartę zgłoszenia, podpisz ją i przynieś do urzędu albo wyślij jej skan lub zdjęcie na ww. e-mail (karty znajdziesz TUTAJ),
- 13 maja oczekuj odpowiedzi, czy dostajesz zaproszenie na sesję,
- jeśli tak, studio Aproduction będzie dla ciebie otwarte 14 oraz 20 maja w godzinach od 14.00 do 20.00,
- 29 maja w Stacja Biblioteka otrzymasz swoje zdjęcie.

– Będę robiła zdjęcia na tle specjalnej ścianki wykonanej z dziesiątek książek – mówi Agnieszka Rolnik, pomysłodawczyni akcji. – Myślę, że fotografia będzie swoistym wyrazem miłości do ulubionej lektury oraz miłą pamiątką – dodaje.

Wybrane z każdej sesji zdjęcie zostanie wydrukowane w formacie A3. – W ten sposób powstanie cykl 65 fotografii pasjonatów literatury z ich ulubionymi książkami, które pokażemy podczas spotkania w Stacji Biblioteka – mówi Krzysztof Piecha. Po wydarzeniu uczestnicy otrzymają swoje fotografie na własność.

– Rudzianie bez wątpienia lubią czytać, a w naszym mieście możemy pochwalić się bogatym księgozbiorem Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także pięknymi filiami umieszczonymi w zabytkowych przestrzeniach ze sztandarowym obiektem - Stacją Biblioteka – mówi Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. 

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze