Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

23. wspólne kolędowanie

14-01-2018, 17:02 Joanna Oreł

Zgodnie z wieloletnią tradycją już po raz 23. schole oraz zespoły przyparafialne z Rudy Śląskiej kontynuowały w minioną niedzielę świąteczny nastrój oraz tradycję kolędowania. Stało się to za sprawą Rudzkiego Spotkania Kolędowego, które odbyło się w parafii pw. Ducha Świętego na Czarnym Lesie. Rudzianie jak co roku licznie w nim uczestniczyli, dzieląc magiczną atmosferę niedawnych świąt.

Podczas XXIII Rudzkiego Spotkania Kolędowego wystąpiły zespoły i schole, które zaprezentowały kolędy oraz pastorałki. – Idea organizacji tego wydarzenia związana jest z tym, żeby zespoły i schole przyparafialne, do których dedykowane jest spotkanie, miały jeden dzień na to, żeby wspólnie koncertować – mówi Grzegorz Gros, pomysłodawca wydarzenia i dyrygent scholi „Duchu Ogniu”.

To właśnie ta schola wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich koło Czarny Las kolejny raz zorganizowała wspólne kolędowanie dla mieszkańców. W tym rok, z racji obchodów Roku Świętego Józefa Kaliskiego, tematyka spotkania związana była właśnie ze świętym Józefem. – Co roku jest to dla nas bardzo miłe wydarzenie, bo by nas posłuchać, przyjeżdżają ludzie z całej Rudy Śląskiej – albo z racji konkretnego zespołu, albo mamy już swoich stałych słuchaczy. Ponadto to okazja do przeglądu twórczości zespołów oraz jeszcze możliwość pokolędowania. A jak wiadomo, my Polacy, lubimy kolędować – podsumowuje Gros.


Komentarze