Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Znęcali się nad kobietami. Teraz trafią za kratki

23-02-2015, 09:57 Joanna Oreł

W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali dziesięciu sprawców przestępstw. Pięciu z nich to sprawcy przemocy domowej. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy zniszczenia mienia oraz kradzieży.

Miniony weekend zakończył się dużą liczbą interwencji związanych z przemocą domową. Połowa z zatrzymanych to damscy bokserzy. Aż pięciu zatrzymanych trafiło do policyjnego aresztu po awanturach jakie wywołali w swoich domach. Czterech mężczyzn znęcało się nad żonami, a jeden nad matką. W tym ostatnim przypadku policjanci ostatnio interweniowali aż trzy razy. W jednym przypadku już prokurator zastosował dozór policji, poręczenie majątkowe i nakaz opuszczenia mieszkania. Trzech z zatrzymanych, którzy dopuścili się pobicia swoich żon, oczekuje jeszcze na decyzje prokuratora o ich dalszym losie.

Z kolei ręce policjantów z „piątki” wpadło dwóch młodych mężczyzn w wieku 23 i 25-lat, którzy z pokoju hotelu pracowniczego na ul. Kłodnickiej, skradli pieniądze i dokumenty. Dalszych zatrzymań dokonali mundurowi z „jedynki”. Chodzi o kobietę, która poprzez oblanie samochodu sąsiadki substancją żrącą, dokonała zniszczenia mienia oraz mężczyznę, który w trakcie interwencji napadł na policjantów. Zatrzymany próbował groźbą zmusić mundurowych do odstąpienia od zatrzymania. Zaś policjanci z „piątki” ujawnili i zatrzymali kobietę, która kradła prąd. Rudzcy policjanci w czasie minionego weekendu zatrzymali ponadto trzech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze