Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Znęcał się nad rodziną

20-07-2018, 09:41 KMP Ruda Śląska

Policjanci z komisariatu II zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Rudzianin nie poprzestawał na dręczeniu konkubiny, ale terroryzował również trójkę dzieci. Agresor został zatrzymany, a rodzina objęta procedurą niebieskiej karty.

Policjanci z "dwójki" po otrzymaniu zgłoszenia przemocy domowej, natychmiast zatrzymali 37-latka. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Stróże prawa objęli pomocą 27-letnią kobietę i troje dzieci w wieku 8, 7 i 3-lat. Jak się okazało, podejrzany od dłuższego czasu stosował przemoc w zaciszu swego domu. Znęcał się nad swoją konkubiną na oczach dzieci, swoją agresję przewał również na nie. Sprawca usłyszał wkrótce zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Mundurowi wdrożyli już w rodzinie procedurę niebieskiej karty, która ma pomóc pokrzywdzonym, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Niestety, przemoc domowa to zjawisko utrzymujące się wciąż na wysokim poziomie. Praktycznie każdego tygodnia stróże prawa zatrzymują w policyjnym areszcie sprawców znęcania. To patologiczne zjawisko należy eliminować. Policjanci przeciwdziałają mu już na wczesnym etapie, poprzez zakładanie tzw. „niebieskiej karty”. Aby jednak zapobiec problemowi przemocy w rodzinie, potrzebne jest nie tylko jego dostrzeżenie. Także podjęcie właściwych działań przez same ofiary. Nie bójcie się powiadamiać o swojej sytuacji. Istnieją instytucje, organizacje oraz rozwiązania prawne, które są w stanie wam pomóc!


Komentarze