Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Złodziej biżuterii szybko trafił w ręce policjantów

18-03-2021, 08:40 Joanna Oreł

Mundurowi z trzeciego komisariatu zatrzymali 38-letniego mężczyznę, sprawcę kradzieży biżuterii o wartości blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyzna przestępstwa dokonał w Szczebrzeszynie, a wpadł na parkingu przy A4 w Rudzie Śląskiej. Rudzcy policjanci odzyskali łupy, a o losie złodzieja zadecyduje wkrótce prokurator i sąd.

Policjanci z Kochłowic zostali powiadomieni przez mundurowych ze Szczebrzeszyna o złodzieju, który będzie przejeżdżał przez Rudę Śląską. Mundurowi szybko rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży biżuterii. Policjanci z patrolówki po kilkunastu minutach mieli w rękach złodzieja. Zatrzymali go na parkingu przy autostradzie A4. Jechał on jako pasażer busem, którego kierowca zatrzymał się na parkingu na krótką przerwę.

Jak przekazali policjanci z lubelskiego, 31-latek miał przy sobie biżuterię wartą 7000 złotych, skradzioną mieszkance Szczebrzeszyna. Złodziej trafił do policyjnego aresztu, a śledczy z rudzkiej trójki po otrzymaniu dokumentacji przedstawili mu zarzuty kradzieży. Wkrótce biżuteria wróci do jej właścicielki, a sprawcą zajmie się prokurator i sąd.

Źródło: KMP Ruda Śląska
Foto: Pixabay


Komentarze