Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zlekceważyli zakaz

10-11-2015, 10:06 admin

Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pomimo sądowego zakazu kierowali pojazdami mechanicznymi. Za niestosowanie się do zakazu grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie stosowali się do wyroków sądu i kierowali samochodami pomimo zakazu. Śledczy z Komisariatu II i V wkrótce przedstawią im zarzuty popełnienia przestępstwa. Sąd weźmie pod uwagę ich lekceważący stosunek do wymiaru sprawiedliwości.

Niestety, tego zjawiska nie można nazwać marginalnym. Tygodniowo rudzcy policjanci zatrzymują kilku kierowców, którzy prowadzą wbrew zakazom. Wielu z nich czyni to ponownie pod wpływem alkoholu. Siadanie za kierownicę wbrew prawomocnym wyrokom to przestępstwo, za które Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do trzech lat.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


10-11-2015, 13:32
~zona napisał(a):

No i dodam jeszcze ze np.za zabranie prawa jazdy np. na dwa lata po tym okresie to już niezatrzymanie sądowne tylko jazda bez dokumentów 50 zł lub bez uprawnień 500 zł