Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zderzenie tramwaju z ciężarówką. 4 osoby w szpitalu

07-10-2015, 11:08 Joanna Oreł

W środę o poranku przy ul. Niedurnego na wysokości osiedla Kaufhaus doszło do zderzenia tramwaju z samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku do szpitala trafił cztery osoby. W tej chwili policja kieruje ruchem.

Do zderzenia doszło, kiedy ciężarówka wyjeżdżała z firmy znajdującej się przy Hucie Pokój w Nowym Bytomiu. Uderzył w nią tramwaj linii nr 9, który jechał w kierunku Nowego Bytomia. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby, w tym pasażerowie tramwaju.

- W tej chwili ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo. Kieruje nim policja - mówi Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP Ruda Śląska.

Tymczasowo nie kursują także tramwaje linii nr 9. - Trwają oględziny miejsca wypadku. Na razie więc nie można jednoznacznie określić, jakie były przyczyny zdarzenia - zaznacza Ciozak.


Komentarze


08-10-2015, 06:57
MESNOW napisał(a):

Ludzie chce Wam powiedzieć , że bez wzgledu na na to z jaka szybkością jechał tramwaj a na pewno nie jechał zbyt szybko , gdyz jechał po łuku to kierowca ciężarówki popełnił błąd to on włanczał się do ruchu i nie ustąpił pierszeństwa przejazdu tramwajowi !!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZNAJCIE PRZEPISY O RUCHU DROGOWYM A POTEM KOMENTUJCIE !!!!!!!!!!!!

07-10-2015, 22:46
Mariox napisał(a):

Prawda zachować szczególną ostrożność to nie jest guma na asfalcie tylko 43 TONY+ pasażerowie łatwo się komuś mówi -pisze jak tyle ton nigdy nie zatrzymywał + śliska szyna (liście-wilgić)

07-10-2015, 18:48
DZIORDZIO napisał(a):

Z tego placu jest ciężki wyjazd a tramwaj dopiero co ruszył z przystanku - ciekawy jestem czy wreszcie ten co prowadzi sprawę dobierze się motorniczemu do D.......

07-10-2015, 18:32
Znam przepisy napisał(a):

cytat "Arczi napisał(a): Kolego mody wejdź do tramwaju i się przejedź spróbuj zahamować a wtedy dyskutuj, zbliżając się do przejazdu kolejowego lub tramwajowego należy zachować szczególną ostrożność" Kolego masz słuszną rację bez wątpienia. Przykład droga hamowania tramwaju przy prędkości 50km/h wynosi 49 metrów i jest niemal 5 razy dłuższa, niż droga hamowania samochodu

07-10-2015, 15:48
BEATRIS napisał(a):

MOZE SWIADEK TO ASKA MASZ OKNA PROSTO NA TE ZDERZENIE PATRZ SWOICH BRUDOW

07-10-2015, 15:04
Arczi napisał(a):

Kolego mody wejdź do tramwaju i się przejedź spróbuj zahamować a wtedy dyskutuj, zbliżając się do przejazdu kolejowego lub tramwajowego należy zachować szczególną ostrożność, nie zachowanie tej ostrożność już jest wykroczenie w ruchu drogowym, zgodnie z przepisami nie ma różnicy czy pociąg czy

07-10-2015, 13:23
Mody :) napisał(a):

I zapewne będzie wina kierowcy samochodu. Bo dość często u nas jest teraz wypadki z tramwajami. Bo motorniczy myśli że wszędzie ma pierwszeństwo. Samochód nie zdążył wyjechał a tramwaj gaz do dechy. Ostatnio byłem świadkiem wypadku na Lipinach i podobna sytuacja. Motorniczy powinien wiedzieć że wozi pasażerów. Wiec moim zdaniem jest wina motorniczego!

07-10-2015, 13:15
Swiadek napisał(a):

Nie widziałam samego wypadku , ale przez okno słyszałam , gdy ktoś cos krzyczał , czekaj , stój i nagle było wiekiem bum i cisza