Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zażartował sobie, że jest zarażony koronawirusem

13-03-2020, 13:54 admin

Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej rozpatrzy bezmyślne zachowanie 63-latka, który w trakcie oczekiwania w poczekalni przychodni przekazał innym oczekującym, że może być zarażony koronawirusem. To zgłoszenie zaalarmowało lekarzy i kierownictwo przychodni, a następnie kolejne służby. W stosunku do mężczyzny zachowano wszelkie środki ostrożności i wdrożono procedury, które obowiązują w stosunku do osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Mężczyznę, który oświadczył, że wrócił właśnie z zagranicy i chyba jest zarażony, odizolowano, a osoby przebywające z nim w poczekalni objęto zaleconymi procedurami. Gdy 63-latek zorientował się, że to nie przelewki, a wszystkie procedury są wdrażane na poważnie, przyznał się do żartu. Oświadczył, że nie był nigdzie poza Rudą Śląską, a informacja o jego zarażeniu koronawirusem miała być żartem. Pomimo tego został przebadany i wówczas zakwalifikowany do grupy osób bez objawów zarażenia. Rudzianin nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego powiedział osobom oczekującym z nim na wizytę u lekarza, że jest zarażony. Policjanci z komisariatu II zajęli się już sprawą „żartownisia”, który nie pozostanie bezkarny.


Komentarze


14-03-2020, 18:55
Cobra napisał(a):

Takiej osobie nieodpowiedzialnej wlepic taki mandat i pokrycie kosztów związanych z procedurami a nadodatek ujawnic jego osobe ze jest taka nieodpowiedzialna

13-03-2020, 15:26
Wika napisał(a):

Co to za kretyn robi sobie żarty z poważnej sytuacji i to starsza osoba

13-03-2020, 13:59
Akvfc napisał(a):

A w której to było przychodni?