Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zatrzymano przystankowych wandali

14-11-2017, 13:19 KMP Ruda Śląska

Trzech młodych mężczyzn zostało zatrzymany przez policjantów, po tym jak zdemolowali przystanek przy ulicy Kochłowickiej. Sprawcy nie unikną odpowiedzialności dzięki informacją od świadków. Wcześniej chuligani awanturowali się w autobusie, a później wywracali kosze na śmieci.
Do aktu wandalizmu doszło w sobotę 11 listopada po godzinie 21.30. Kilku świadków poinformowało dyżurnego o młodych mężczyznach, którzy karygodnie zachowywali się w autobusie jadącym do Kochłowic, a później wywracali kosze na śmieci. Dyżurny skierował w rejon kochłowickiego rynku patrole mundurowych i operacyjnych. Chwilę później, kolejny świadek informował o demolowaniu autobusowej wiaty. Policjanci z „trójki” w pościgu zatrzymali trzech młodych chuliganów, którzy zniszczyli wiatę wybijając dwie szyby. Rudzianie w wieku 16, 17 i 18 lat w ten sposób chcieli chyba uczcić narodowe święto. Trwa teraz dokładne szacowanie kosztów naprawy. Chuligani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem, prócz wyroku mogą spodziewać się nakazu pokrycia kosztów uszkodzeń.


Komentarze


14-11-2017, 16:54
Kierowca napisał(a):

Dziękuję patrolowi policji za skuteczną interwencję. Dobrze wiedzieć, że można na Was liczyć. Pozdrawia kierowca linii 48 w kierunku Chorzowa.