Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zatrzymano podpalaczy samochodów! To pseudokibice

25-02-2015, 11:30 Joanna Oreł

Rudzka policja zatrzymała sprawców podpaleń samochodów w naszym mieście. To grupa pseudokibiców, która odpowiada zarówno za listopadowe, jak i styczniowe pożary. Ponadto w ich mieszkaniach zatrzymano narkotyki i papierosy bez akcyzy.

Rozpracowanie grupy przestępczej trwało od dłuższego czasu. W końcu we wtorek (24.02.) 50 policjantów z Rudy Śląskiej oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach tuż po godzinie 6 uderzyło jednocześnie do 10 mieszkań w naszym mieście. Łącznie zatrzymano dziewięć osób w wieku od 16 do 30 lat (jedna osoba zatrzymana została w dzień po policyjnym „nalocie”. Są one odpowiedzialne nie tylko za styczniowe podpalenia samochodów (łącznie spłonęło wówczas 13 pojazdów, a doszczętnie spaliło się pięć aut), ale także za pożary z listopada ubiegłego roku. Przypomnijmy, że wówczas paliły się samochody w trzech dzielnicach miasta, zaś przypomnijmy, że przed miesiącem zgłoszenia dotyczył aż pięciu dzielnic.

Tak jak wstępnie podejrzewano – motywem odnotowanych podpaleń były porachunki kibicowskie. – Chodzi o walki pseudokibiców dwóch rywalizujących ze sobą drużyn piłkarskich – wyjaśnia Arkadiusz Ciozak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Wybór samochodów był jednak przypadkowy, bo ich właściciele zaparkowali w dzielnicach „wrogich” dla agresywnych pseudokibiców, a ofiary niejednokrotnie nie sympatyzowały z żadną z drużyn.

Po zatrzymaniu sprawcy zostali doprowadzani do prokuratury, gdzie stawiane będą im zarzuty. Prawdopodobnie będzie im groziło do pięciu lat pozbawienia wolności. To nie oznacza jednak, że sprawa zostanie zamknięta. – Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – podkreśla Arkadiusz Ciozak. – Dotychczas zatrzymanym osobom z pewności postawiony zostanie zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Prokurator dodatkowo może zarzucić im działanie w grupie przestępczej. Także nie możemy jeszcze mówić o szczegółach kar.


Komentarze


01-03-2015, 13:14
verson napisał(a):

ktoś tu dobrze napisał. Takie patusy robią tylko wstyd dobrym ekipą. Powinni sobie to załatwić też wewnętrznie. Chcą rywalizacji to niech się biją bez postronnych osób.

01-03-2015, 13:11
verson napisał(a):

jestem kibicem, ale takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. Patologia jakich mało. Auto często jest jednym z dorobków życia, nie może być tak że banda debili będzie niszczyć przypadkowe auta. Kara według mnie stanowczo za niska. Powinni dostać wysoką karę pieniężną za wyrządzone straty. 100 tysięcy na osobę. Niech to spłacają przez całe życie, a w przypadku niewypłacalność niech zapuka do nich komornik. Jest to najlepsza kara, bo głupota z przeszłości odbije się im na całym życiu, da to innym trochę rozsądku i rozwagi. Jak takie coś będzie się kończyć tylko zawiasami albo krótką odsiadką, to pojawią się kolejni podpalacze.

01-03-2015, 11:37
Ludzie otworzcie oczy napisał(a):

Najlatwiej zwalic wszystko na kiboli by ich oczerniac...oni bija sie po lasach a nie podpalaja swoje samochody bo by nie mieli tam dojechac...BZDURA KOMPLETNA...policja nie mogla znalezc prawdziwych speawcow to zwala na pseudokibicow!

26-02-2015, 22:13
wera napisał(a):

debile szczewskie

26-02-2015, 22:13
ON zły napisał(a):

debile !!!powinni im tak nakopac ze by im sie odechciało palic auta bo c..iule nie wiedza jak cieszko cza pracowac by zarobic na te auto;/

26-02-2015, 11:45
Anna napisał(a):

Smiechu warte!To tylko w Polsce moze byc taki burdel!!!

26-02-2015, 11:43
kaka napisał(a):

Wy prawdziwi kibole z bojowki tak dacie sie oczerniac małolatom z osiedl Rudy Slaskiej...zamiaz wyłapac po koleji gowniarzy i nogi połamac za to ze wam robia smarkacze obciach psuja reputacje chłopaka z bojowki.

26-02-2015, 09:11
marika napisał(a):

a ja dziękuję rudzkim policjantom bo jest za co.....brawo chłopaki.....

26-02-2015, 06:03
Antykibic napisał(a):

Pseudokibicu... Ile? Zero! Akcje charytatywne robią kibice i normalni ludzie. A podpalanie samochodów robią psychicznie zwichrowane śmieci ludzkie.

25-02-2015, 22:17
realny napisał(a):

No Policja sie napracowala a Sad wypusci lub da dozor niech dalej sobie dzialaja mieli trudne dziecinstwo pewnie lub bogatych rodzicow...

25-02-2015, 19:42
A znaczy Atak napisał(a):

Barany. Miejsce kazdego pseudokibica jest na glebie.

25-02-2015, 15:41
bob napisał(a):

"Pseudokibice" no nieźle :) Jestem pełen podziwu dla policji w Rudzie . Spisali się na medal ;)

25-02-2015, 15:41
TRSL_maestro napisał(a):

"...Wybór samochodów był jednak przypadkowy, bo ich właściciele zaparkowali w dzielnicach „wrogich” dla agresywnych pseudokibiców, a ofiary niejednokrotnie nie sympatyzowały z żadną z drużyn..." - Dobry żart, zanim zaczniecie tu pisać takie głupoty zaczerpnijcie wiedzy u źródła. Pismaki jak zwykle szukają sensacji.

25-02-2015, 15:22
pseudokibic napisał(a):

tylko pseudokibice o tym tylko durne media umia pisac bo sie latwo sprzedaja takie rzecz. zastanowcie sie ile to ci "PSEUDOKIBICE" robia akcji charytatywnych dla schronisko domow dziecka domow samotnej matki przedszkoli szkol emigrantow pomnikow zolnierzy. A WY DEBILE WSZYSTKICH NAZYWACIE PSEUDOKIBICAMI. PSEUDO TO MAMY NIEUDOLNY RZAD I RESZTE TYCH DEBILI

25-02-2015, 14:22
kaszka manna napisał(a):

Prosiłbym Szanowną Panią Redaktor o wcześniejsze redagowanie swojego tekstu przez opublikowaniem go. To tak na marginesie, a w nawiązaniu do tych pseudokibiców, najlepiej zamknąć ich wszystkich w jednej celi i albo by się pozabijali, albo dogadali, jedno z dwóch.

25-02-2015, 14:01
iwa napisał(a):

Dlaczego mają zasłonięte twarze? Ich śliczne anielskie twarzyczki powinny wisieć na każdym słupie w mieście żeby było wiadomo którzy to, i jak wyjdą z darmowego sanatorium żeby nadal było wiadomo którego palcem pokazać. Bo przecież "on" wyjdzie zresocjalizowany i w ramach zemsty podpali dwa razy tyle samochodów albo zabije.

25-02-2015, 13:54
Amka napisał(a):

Aby tylko sąd nie uznał,że tó mala szkodliwość społeczna. Bo to były stare samochody. Mimo wszystko gratulacje dla policji ! ! !

25-02-2015, 12:11
wiko napisał(a):

Debile