Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zatrzymano 16 poszukiwanych przestępców

19-02-2015, 11:05 Joanna Oreł

Wczoraj (18.02.) do wielu mieszkań na terenie Rudy Śląskiej zapukali policjanci. Kryminalni przeprowadzili kolejną akcję "Poszukiwany". W trakcie jej realizacji stróże prawa zatrzymali szesnastu poszukiwanych.

W wyniku działań podjętych przez policjantów ze wszystkich komisariatów oraz wydziałów rudzkiej komendy zatrzymano 16 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Trzynaście osób poszukiwanych były na podstawie sądowych nakazów doprowadzenia do aresztów.

Wielu spośród tej grupy sąd wymierzył karę pozbawienia wolności, w zamian za niezapłaconą grzywnę. Często jest to tylko 50 czy 100 złotych. Trzy osoby były poszukiwane listami gończymi, a jeden z zatrzymanych od pół roku ukrywał się, zmieniając miejsca zamieszkania w kraju i za granicą.

Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się wyspecjalizowani policjanci, pracujący w różnych komisariatach. Zapowiadają oni, że takie akcje będą powtarzane cyklicznie, aby nie dać wytchnienia ukrywającym się przed Temidą.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze