Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zatrzymani za kradzież rozbójniczą

24-01-2024, 22:00 JO

Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania dwóch złodziei. Mężczyźni, by zatrzymać skradziony towar za ponad 1000 złotych, szarpali się z ochroniarzem. Kryminalni zatrzymali sprawców nieopodal sklepu, gdy uciekali oni ze skradzionym towarem.

Kryminalni z rudzkiej komendy wspomagani przez patrole interwencyjne ruszyli w rejon dzielnicy Ruda zaraz po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego kradzieży rozbójniczej w dyskoncie spożywczym. Sprawcy, robiąc zakupy, byli obserwowani przez ochroniarza sklepu, a gdy chcieli wyjść z towarem, pomijając kasę, ten stanął im na drodze.

Dwaj mężczyźni, nie mieli zamiaru zapłacić i zaczęli się szarpać z pracownikiem. Złodzieje odepchnęli ochroniarza i uciekli z towarem. Pracownik ochrony natychmiast powiadomił o zajściu policję. W rejonie Rudy szybko pojawiło się kilka patroli, w tym kryminalni z komendy. Właśnie oni wypatrzyli na jednej z ulic sprawców pchających wózek wypełniony skradzionym towarem. 25- i 31-latek odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, za którą grozi nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze