Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zatrzymali sześciu kierujących pod wpływem alkoholu

15-05-2017, 13:20 admin

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni rudzcy policjanci zatrzymali aż 6 kierujących pod wpływem alkoholu. Widać, że majowe weekendy sprzyjają spożywaniu alkoholu i wsiadaniu za kierownicę. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje rudzki sąd.

Policjanci rudzkiej drogówki, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta, nie tylko obsługują zdarzenia drogowe, ale prowadzą również kontrole trzeźwości. Tylko w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali aż 4 kierujących, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu, kolejnych dwóch zatrzymali policjanci z komisariatów w Rudzie i Kochłowicach.

Jeden z nich dopuścił się wykroczenia, jakim jest jazda po spożyciu alkoholu. Oznacza to, że kierujący podczas badania trzeźwości miał w swoim organizmie nie więcej niż 0,5 promila alkoholu. Pozostała piątka dopuściła się przestępstwa, a ich wyniki oscylowały w granicach od 0,6 do ponad 2 promili. Niechlubnym rekordzistą został 21-latek kierujący oplem, prowadził on samochód mając 2,18 promila alkoholu w organizmie. Wszystkimi zatrzymanymi kierowcami zajmie się rudzki sąd. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd orzeknie również środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze