Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zaopiekował się cudzą kartą

08-12-2016, 11:33 admin

Złodziejem uczyniła ich okazja... Jak sami przyznali sprawcy, wykorzystali stan zdrowia rudzianina, który który zasłabł na jednym z przystanków w Nowym Bytomiu. Mężczyźnie wypadł z kieszeni portfel z dokumentami i kartą płatniczą, którym zaopiekował się pomagający mu 25-latek. Zamiast oddać zgubę, postanowił wraz z 18-letnią dziewczyną zaszaleć na zakupach. 25-letni rudzianin i jego 18-letnia towarzyszka dokonali łącznie czterech płatności za zakupy i dwóch usiłowań po zablokowaniu przez pokrzywdzonego karty.

Kilka dni temu na przystanku w Nowym Bytomiu zasłabł mężczyzna, któremu pomagał 25-latek. Mężczyzna poczekał z nim do przyjazdu ratowników medycznych. Pokrzywdzony po jakimś czasie zorientował się, że nie ma dokumentów i karty płatniczej. Młody rudzianin wyjaśnił policjantom, że portfel wypadł mężczyźnie, gdy był zabierany do karetki, a on się nim zaopiekował.

Później wraz z swoją dziewczyną dokonywał skradzioną kartą płatności w sklepach, aż do momentu zablokowania jej przez pokrzywdzonego. Kilkudniowa "działalność" pary rudzian nie pozostała bez śladu. Kryminalni z „jedynki” nie mieli większych problemów, by ustalić ich tożsamość i w dalszej konsekwencji zatrzymać. Rudzianin i jego partnerka pod ciężarem zgromadzonych dowodów od razu przyznali się do przestępstwa, śledczy przedstawili im siedem zarzutów. Dalszym ich losem zajmie się prokurator i sąd.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze