Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Z zakazem i pod wpływem narkotyków kierował samochodem

25-11-2021, 10:15 Joanna Oreł

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Rudzie Śląskiej zatrzymali 35-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków i z dożywotnim zakazem jazdy. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany i policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Teraz o dalszym losie mieszkańca Rudy Śląskiej zadecyduje sąd.

We wtorek kilka minut po siedemnastej policjanci z „czwórki” zauważyli na ulicy Głównej jadącego citroena, którego kierowca nagle przyśpieszył. Mundurowi ruszyli za nim i próbowali zatrzymać do kontroli, jednak ten zaczął uciekać. Pościg zakończył się na trasie N-S. Za kierownicą osobówki siedział 35-latek z dożywotnim sądowy zakazem prowadzenia pojazdów. Kierowca oprócz tego był poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do aresztu, w którym ma odbyć karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Uwagę mundurowych zwróciło też zachowanie 35-latka, który był pobudzony. Policjanci znaleźli przy nim kilkanaście porcji amfetaminy. Kierowca został poddany badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Narkotester dał wynik pozytywny, świadczący o tym, że wcześniej zażywał narkotyk. O dalszym losie rudzianina zadecyduje wkrótce sąd, a za przestępstwa, których się dopuścił, może pozostać w więzieniu dłużej.

Źródło: KMP Ruda Śląska
Foto: Pixabay


Komentarze