Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Z sądowym zakazem i poszukiwany w jednym aucie

13-10-2021, 10:49 Joanna Oreł

Policjanci z dwójki zatrzymali kierowcę, jeżdżącego pomimo sądowemu zakazowi, a przy okazji jego pasażera, który był poszukiwany przez rudzki sąd. Kryminalni kilka dni temu uzyskali informację, że jeden z rudzian jeździ samochodem pomimo sądowego zakazu. Stróże prawa trafili na wspomniane audi i upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu.

W poniedziałek po południu kryminalni z wierckiego komisariatu w trakcie służby zauważyli na ulicy Pileckiego audi, które przewijało im się w ich ustaleniach operacyjnych. Kierowca tego samochodu miał bowiem jeździć pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. Zatrzymanie do kontroli potwierdziło uzyskane informacje. Sprawdzenie 26-latka w policyjnych systemach potwierdziło, że do marca 2023 roku decyzją sądu nie może prowadzić samochodu. Kierowca nie stosując się do postanowienia sądu, popełnił przestępstwo, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i kolejny dłuższy zakaz.

Kryminalni sprawdzili również pasażera audi, który był poszukiwany przez rudzki sąd. 27-latek nie zgłosił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Policjanci po wykonaniu niezbędnych czynności z kierowcą, zadbali, aby pasażer trafił do więzienia w Tarnowskich Górach, gdzie spędzi najbliższe pół roku.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze