Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Woził ze sobą 500 działek narkotyków

18-08-2021, 11:44 Joanna Oreł

Kolejną osobę podejrzaną o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków zatrzymali mundurowi z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej. 58-latek miał w samochodzie blisko 500 działek amfetaminy i marihuanę. Sprawę przejęli już śledczy.

Policjanci patrolówki w trakcie nocnego patrolu zaobserwowali zaparkowany samochód, który miał otwarte szyby. Wewnątrz leżała saszetka z dokumentami i… narkotykami. Po chwili do samochodu wrócił jego właściciel, który wcześniej był legitymowany przez policjantów przy jednym z bloków. Jego wcześniejsze wyjaśnienia dały stróżom prawa pewne niepokojące sygnały, ale wówczas nie miał nic przy sobie.

Tym razem doświadczenie i przysłowiowy "nos policyjny" nie pozwoliły na zmylenie mundurowych. Prawie 500 porcji narkotyków zostało zarekwirowane i przekazane do policyjnego magazynu, skąd po zakończeniu sprawy trafi do zniszczenia. 58-letni mieszkaniec Bytomia został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego sprawą zajęli się śledczy z „jedynki”. Mężczyzną zainteresowali się także policjanci z grupy zwalczającej przestępczość narkotykową rudzkiej komendy. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KMP Ruda Śląska

Foto: slaska.policja.gov.pl


Komentarze