Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

"Wnuczek" znów zadzwonił do seniorów

30-09-2019, 14:45 admin

Po długiej przerwie w naszym mieście znów rozdzwoniły się telefony seniorów, a po drugiej stronie oszuści działający starą metodą „na wnuczka”. W piątek wnuk zadzwonił do kilkunastu rudzian w wieku od 67 do 85 lat, część wyczuła, że to podstęp i nie dała się oszukać. Jednak jeden z telefonów spowodował, że 79-letnia mieszkanka mieszkanka naszego miasta przekazała kurierowi 19 tys.

Ostatnio znów rozdzwoniły się telefony stacjonarne u starszych mieszkańców Rudy Śląskiej. Oszust zadzwonił między innymi do 81-letniej rudzianki i podając się za policjanta, poprosił o pomoc dla jej córki, która miała wypadek. Potrzebne było pilnie 40 tys. Kobieta nie dała się jednak nabrać, podobnie jak 81-letni rudzianin do którego dzwonił ten sam policjant – oszust. Rady policjantów i rodziny pamiętała 80 i 67-latka, do których dzwonił fałszywy wnuk, na szczęście dzięki temu panie nie dały się oszukać. Telefonów od oszustów było pewnie więcej, oni nie dają za wygraną i dzwonią do skutku.

Przestępca dodzwonił się również do 79-letniej rudzianki, której wmówił, że jest policjantem a jej wnuk miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy aby policja nie wsadziła go do więzienia. Kobieta dała mu wiarę i przekazała przygotowane 19 tys. przysłanemu kurierowi. Rudzcy policjanci przejęli jednak pieniądze przekazane kurierowi, które wróciły szczęśliwie do rudzianki. Przestępcy, żądni łatwych zysków coraz bardziej modyfikują swoje metody, aby wzbudzić w seniorach chęć pomocy członkowi rodziny. Często do odbioru pieniędzy zatrudniają przypadkowe osoby, które są wynajmowane jako kurierzy niewtajemniczani w ich przestępczy proceder.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze