Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

15-03-2017, 09:04 KMP Ruda Śląska

Mundurowi z „czwórki” zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza, który został zauważony przez czujnego sąsiada. 34-letni złodziej wpadł, gdy z mieszkania wynosił rower i lornetkę. Przestępcy za jego czyn może grozić nawet 10 lat więzienia.

Kolejny już raz potwierdza się stare powiedzenie, że dobry sąsiad to skarb. Tak też było na jednej z ulic Bielszowic, gdzie czujny sąsiad wypatrzył moment włamania do jednego z mieszkań i powiadomił policjantów. Mundurowi z „czwórki” szybko zjawili się na miejscu i zatrzymali zaskoczonego włamywacza, który wychodził z mieszkania bogatszy o lornetkę i rower. Skradzione przedmioty pozostały u prawowitych właścicieli, a 34-letni rudzianin trafił do policyjnego aresztu. Sprawcą zajęli się już śledczy, a za kradzież z włamaniem może grozić mu nawet do 10 lat więzienia.

Przypominamy, że każdy może przyczynić się do ograniczenia liczby przestępstw. Zdarza się, że jesteśmy naocznymi świadkami popełniania czynów zabronionych. Z uwagi na strach przed zemstą, często "przymykamy oko" na złe zachowania i wolimy milczeć, niż reagować. Zapewniamy, że wystarczy tylko telefoniczne powiadomienie Policji o naruszeniu prawa, aby wykazać się prawidłową postawą obywatelską, umożliwiającą mundurowym podjęcie stosownych działań.

Celem głównym kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz!", jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, takich jak: uszkodzenia ciała, bójki i pobicia, rozboje, kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Osiągnięcie zamierzonego celu jest możliwe głównie poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.


Komentarze