Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

W sklepie podłożono bombę!

27-11-2018, 12:56 admin

Dyżurny rudzkiej policji otrzymuje informację, że w hipermarkecie ma znajdować się ładunek wybuchowy. Na ul. Bukową wysłane zostają służby policji, straży pożarnej oraz straży miejskiej. Policjanci powiadamiają kierownictwo sklepu i zarządzają ewakuacje. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe jednostek policji przeprowadzane są cyklicznie, aby stale utrzymywany był jak najwyższy poziom przygotowania funkcjonariuszy na wypadek sytuacji kryzysowych. W tegorocznych ćwiczeniach scenariusz zakładał, że otrzymują informację o ładunku wybuchowym podłożonym w jednym z największych rudzkich hipermarketów.

Policjanci w ciągu kilku minut zabezpieczyli pobliski teren. Wstrzymano ruch na drodze dojazdowej do sklepu oraz zabezpieczono dostęp osób postronnych. Policjanci biorący udział w działaniach zabezpieczali wszystkie wejścia przed wtargnięciem osób niepożądanych, a następnie sprawdzali budynek. Policyjny pirotechnik sprawdzał budynek. W tym samym czasie przez jedne z drzwi usiłował dostać się do środka nieznany mężczyzna, który szybko został obezwładniony i zatrzymany.

Sprawne działanie mundurowych pozwoliło na błyskawiczne wyeliminowanie zagrożenia. Całość ćwiczeń przebiegła sprawnie, bez żadnych zakłóceń. Policjanci oraz przedstawiciele pozostałych służb zaprezentowali swój profesjonalizm w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Ich zadaniem było jak najszybsze wyeliminowanie zagrożenia, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz osobom postronnym. Godną pochwały postawą wykazali się także pracownicy hipermarketu, którzy sprawnie, zgodnie z przepisami ewakuowali się w miejsce zbiórki.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


27-11-2018, 14:24
Nie ma napisał(a):

W święta ci poj... klienci beda mieli wdupie jak bedzie bomba, byle zakupy zrobisz bo promocje bo promocje