Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Urządzał rodzicom "piekło" w domu. Grozi mu kilkuletni pobyt za kratkami

25-01-2024, 15:11 JO

Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej na wniosek śledczych z komisariatu II i prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 40-latka podejrzanego o znęcanie się nad rodzicami. Mężczyzna na początku tygodnia został zatrzymany przez mundurowych z komisariatu w Wirku, gdy kolejny raz zrobił rodzicom piekło w ich domu. Teraz grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami.

Policjanci z komisariatu II podjęli stosowne czynności, aby zapewnić starszym schorowanym rodzicom spokój. Jak ustalili mundurowi, sprawca przemocy mieszkał osobno, jednak praktycznie co dzień przychodził do mieszkania rodziców, gdzie korzystał z ich jedzenia, często nie pozostawiając nic dla nich. Syn wszczynał awantury, znęcając się nad rodzicami psychicznie, a niejednokrotnie również fizycznie.

Dzięki zebranym przez śledczych materiałom sędzia nie wahał się, aby zastosować tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe miesiące. W tym czasie rozpocznie się proces. Za popełnione przestępstwo 40-latkowi grozi nawet kilkuletni pobyt za kratkami.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze