Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ukrainka wyłudziła wizę używając sfałszowanego zaproszenia

12-10-2016, 13:55 admin

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili obywatelkę Ukrainy, która by uzyskać wizę przedłożyła w polskim konsulacie sfałszowane zaproszenie.

Kobieta została zatrzymana 10 października przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej z Rudy Śląskiej w trakcie kontroli legalności pobytu w Mysłowicach (autostrada A4). Cudzoziemka podczas legitymowania przedstawiła do kontroli funkcjonariuszom paszport wraz z zawartą w nim polską wizą. Aby uwiarygodnić legalność wydania posiadanego dokumentu pobytowego Ukrainka okazała dodatkowo zaproszenie do współpracy handlowej z jedną z krakowskich firm. W wyniku weryfikacji zaproszenia okazało się, że zawarte w nim informacje są nieprawdziwe. Cudzoziemka przyznała, iż posłużyła się sfałszowanym dokumentem w polskim konsulacie na Ukrainie, żeby uzyskać wizę.

Obywatelka Ukrainy usłyszała zarzuty dotyczące wyłudzenia poświadczenia nieprawdy oraz użycia jako autentyczny sfałszowanego dokumentu. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata. Ponadto w wyniku wszczętych przez Straż Graniczną postępowań administracyjnych cudzoziemka otrzymała decyzję zobowiązującą do powrotu, czasowy zakaz wjazdu do Polski oraz unieważniono jej dokument pobytowy.

Źródło: Straż Graniczna w Rudzie Śląskiej


Komentarze