Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Ukradli towar, a później zawieźli go do domu sklepowym wózkiem

30-03-2023, 09:16 admin

Kryminalni z komisariatu w Rudzie zatrzymali małżeństwo, które dzień wcześniej ukradło w jednym z marketów towar wraz z wózkiem sklepowym. Policjanci dostali cynk, że ulicami Rudy szła para pchająca wózek na zakupy wypełniony artykułami spożywczymi. Szybkie ustalenia pozwoliły wytypować okradziony sklep i ustalić sprawców, których zatrzymanie nie przysporzyło większych trudności.

W ubiegły wtorek detektywi z komisariatu I w Rudzie dostali cynk, że dzień wcześniej widziano na dzielnicy parę, która pchała sklepowy wózek wypełniony artykułami spożywczymi. Kryminalni od razu sprawdzili pobliski market i tam na podstawie monitoringu wraz z pracownikiem potwierdzili, że doszło do kradzieży. Na nagraniu policjanci rozpoznali znane z wcześniejszych kradzieży małżeństwo.

Po przyjęciu oficjalnego zawiadomienia od przedstawiciela sklepu, stróże prawa pojechali po sprawców. Przed budynkiem, w którym mieszkają, stał wspomniany sklepowy wózek, a w mieszkaniu mundurowi znaleźli skradzioną ze sklepu żywność wartości ponad 800 złotych.

Detektywi zatrzymali 36-letniego rudzianina i jego 34-letnią żonę, którzy w ten sposób już nie pierwszy raz robili zakupy. Odzyskany towar trafił z powrotem do sklepu, a złodzieje usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze