Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ukradł rower za 6 tys. zł. Szybko wpadł

17-08-2015, 12:50 Joanna Oreł

Fnkcjonariusze Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej w trakcie patrolu ul. Kupieckiej podjęli interwencję dotyczącą kradzieży roweru sprzed sklepu zajmującego się sprzedażą tych jednośladów. Rower udało się odzyskać, a sprawcą kradzieży zajmie się rudzka policja

Do zdarzenia doszło w środę, 12 sierpnia. Zgłaszającym był jeden z pracowników sklepu przy ul. Kupieckiej, który oświadczył, że kilka minut wcześniej jakiś mężczyzna zabrał znajdujący się przed sklepem rower o wartości 5999 zł. Pracownicy zdołali odzyskać rower, jednak sprawca zbiegł. - Pracownik sklepu udał się wraz ze strażnikami na penetrację terenu, w trakcie której na ul. Sienkiewicza rozpoznał sprawcę kradzieży. Został on natychmiast ujęty przez strażników i doprowadzony do radiowozu. Sprawcą okazał się 27-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej - informuje Tomasz Parzonka, rzecznik prasowy rudzkiej Straży Miejskiej.

W związku z popełnionym przestępstwem na miejsce wezwano patrol policji, który przejął dalsze czynności. 27-letniemu mężczyźnie śledzczy postawili zarzut kradzieży. Teraz grożą mu nawet 3 lata więzienia.


Komentarze


18-08-2015, 20:16
Majka napisał(a):

Brawo. Złodziejstwo trzeba tępić. Nie stać go? To niech weźmie się za robotę.