Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Uczyła się jeździć po pijaku

10-06-2015, 13:40 Joanna Oreł

Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali dwie osoby w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. 19-letnia kobieta ucząc się jeździć samochodem wjechała w betonowe ogrodzenie. Ona i jej instruktor mieli blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiejszej nocy (10.06.) dyżurny policji, został powiadomiony o staranowaniu betonowego ogrodzenia przez fiata sienę. Ochroniarz firmy, której płot został uszkodzony, przekazał policjantom ujętą młodą kobietę, która kierowała samochodem, a po zdarzeniu wraz z pasażerem usiłowała uciec.

Kobieta opowiedziała policjantom, jak uczyła się jeździć samochodem znajomego pod jego czujnym okiem. 26-latek, który zbiegł z miejsca zdarzenia został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna wraz z kobietą spożywali alkohol, a później wsiedli do samochodu i pojechali na mało uczęszczaną ulicę.

Na ulicy Matejki w Rudzie 19-latka wsiadła za kierownicę, żeby nauczyć się jeździć samochodem. Kobieta najwyraźniej miała kłopot z zachowaniem toru jazdy, bo już po chwili staranowała metalową bramę i betonowe ogrodzenie. Zarówno uczennica jak i jej instruktor zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, gdzie będą trzeźwieć.

Ostatecznie kobiet, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Odpowie ona również za kolizję, zaś jej nauczyciel za udostępnienie samochodu osobie bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Śledczy przedstawią rudzianinowi również zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze