Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

25-11-2020, 08:50 admin

Rudzcy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który usiłował zabić swojego sąsiada, zadając mu cios nożem w szyję. Lekarzom udało się uratować życie 45-letniego pokrzywdzonego. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował sprawcę na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 42-letni rudzianin przyszedł do sąsiada, gdzie we dwójkę spożywali alkohol. W międzyczasie doszło do awantury pomiędzy 45-letnim właścicielem mieszkania, a jego znajomym, w czasie której 42-latek zadał cios nożem w szyję pokrzywdzonego. Przebywający z nimi w mieszkaniu mężczyzna powiadomił pogotowie ratunkowe, ranny rudzianin trafiła do szpitala.

Lekarzom udało się uratować życie 45-latka. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił 42-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. W poniedziałek rudzki sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za to przestępstwo sprawcy grozi nawet kara dożywotniego więzienia.


Komentarze


25-11-2020, 14:43
Rudzianin napisał(a):

Ahh ta nasza rudzka piekna patologia