Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

"Trzeźwe przewozy" - podsumowanie

30-07-2015, 09:16 Joanna Oreł

W środę od wczesnych godzin rannych do południa prowadzone były działania policyjne ukierunkowane na nietrzeźwych kierowców. W kilku punktach miasta, policjanci z rudzkiej drogówki skontrolowali prawie 400 kierujących, wśród których większość to kierowcy ciężarówek.

Optymizmem napawa fakt, że w trakcie wczorajszej akcji, wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Rudy Śląskiej, którzy wsiadają za kierownicę są świadomi konsekwencji i zagrożeń jakie może powodować alkohol w powiązaniu z samochodem.

Wciąż jednak niepokoi fakt, że kierowcy szczególnie w weekend i poniedziałkowy poranek wsiadają za kierownicę po zakrapianych wieczornych biesiadach. Przypominamy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie kierowcy, może zakończyć się w najlepszym razie utratą prawa jazdy na pewien czas. Dobrze jest zastanowić się nad tym, zanim zasiądzie się za kółkiem i narazi na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników drogi. Warto więc pamiętać, że podróż dla kierujących „na podwójnym gazie” kończy się w sądzie.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze