Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Trwa policyjna akcja "Trzeźwość"

27-07-2015, 15:48 Joanna Oreł

Dziś, od wczesnych godzin rannych na terenie Rudy Śląskiej, trwają wzmożone działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu.

Podczas prowadzonych działań policjanci dążyć będą do skontrolowania jak największej liczby zmotoryzowanych. W tym celu wykorzystane zostaną nowoczesne urządzenia do badania stanu trzeźwości, które umożliwiają przebadanie wielu kierujących w krótkim okresie czasu.

Kolejnym celem prowadzonych działań jest oswajanie kierujących z częstymi kontrolami tak, aby mieli świadomość nieuchronności kary za prowadzenie pojazdu po alkoholu. Zależy nam też, aby w społeczeństwie powstała swego rodzaju dezaprobata dla tych, którzy mieliby zasiąść za kółkiem na tak zwanym podwójnym gazie.

Tylko w ciągu kilku godzin porannych rudzcy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich to kierowca liniowego autobusu, który na ulicy Halembskiej kierował pojazdem przewożąc pasażerów. Osoby jadące autobusem musiały skorzystać z innego środka transportu. Autobus został odholowany na parking strzeżony, a jego kierowca straci prawo jazdy na minimum pół roku.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze