Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Szczęśliwy finał poszukiwań

24-08-2018, 12:02 KMP Ruda Śląska

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 41-letniego Leszka Mostowskiego. Mężczyzna w środę (22.08) przed południem wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Do akcji poszukiwawczej skierowano wszystkie siły rudzkiej policji, wspomagane przez mundurowych z katowickiego Oddziału Prewencji i Komendy Wojewódzkiej.

O zaginięciu mundurowi zostali powiadomieni w środę przed południem. Z przekazanych informacji wynikało, że 41-letni zaginiony chce popełnić samobójstwo, co potwierdziły wysłane przez niego wiadomości. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania rudzianina. Do akcji zostali zaangażowani rudzcy policjanci, których wsparło kilkunastu mundurowych z katowickiego oddziału prewencji. Wszyscy przeszukiwali tereny leśne wokół Halemby, w których mógł przebywać mężczyzna. Sprawdzano miejsca w które chodził na spacery ze swoim psem, a także znajomymi. Ze względu na rozległość terenów leśnych koniecznych do przeszukania, do akcji użyto również drona wyposażonego w kamerę termowizyjną z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Informacja o poszukiwaniach została umieszczona na stronach internetowych i portalach społecznościowych. Na całe szczęście, dziś tuż przed dziewiątą rano, zaginiony mężczyzna został odnaleziony przez jego dawnego znajomego, który włączył się w poszukiwania. Gdy policjanci przybyli na wskazane miejsce 41-latek był skrajnie wycieńczony. Niedoszły samobójca został przekazany ratownikom medycznym, którzy zabrali go do szpitala. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w działaniach poszukiwawczych, bądź przyczynili się do rozpowszechnienia informacji o zaginięciu.


Komentarze