Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Świadek zareagował - policjanci zatrzymali

07-12-2016, 09:26 admin

Telefoniczna informacja i szybka reakcja pozwoliła policjantom z rudzkiej drogówki na zatrzymanie kobiety, która kierowała samochodem w stanie nietrzeźwym. Kierowca który zadzwonił do dyżurnego wykazał się brakiem akceptacji dla tego typu zachowań. Niewykluczone, że dzięki jego zdecydowanej postawie udało się zapobiec tragedii na drodze.

Kilka minut po dwunastej dyżurny rudzkiej komendy otrzymał telefoniczną informację o kierowcy, który jedzie fiestą ulicą 1 Maja i zachowuje się jak pijany. Dyżurny przekazał tą informację wszystkim patrolom z Rudy Sląskiej. Po kilku minutach policjanci z drogówki zatrzymali 36-latkę, która kierowała wskazanym fordem. Kontrola ujawniła, że jest ona w stanie nietrzeźwym, miała prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Rudzianka będzie teraz odpowiadała za kierowanie w stanie nietrzeźwym, za co grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka kara pieniężna.

To kolejny przykład, że czujność obywateli ma kolosalne znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich osób mieszkających na terenie naszego miasta. Tylko reakcja na przestępcze zachowania innych podniesie stan bezpieczeństwa. Pamiętajmy: "Nie reagujesz - akceptujesz". Policyjna kampania daje nam możliwości by udowodnić, że mieszkańcom też zależy na tym, aby osiedla, dzielnice czy miejscowości były bezpieczne.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze