Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sprawca zabójstwa 49-letniej rudzianki aresztowany przez rudzki sąd

21-12-2021, 11:57 Joanna Oreł

Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy w sprawie zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki pozwolił na przedstawienie 24-latkowi najcięższych zarzutów. Decyzją sądu za te zbrodnie, rudzianin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w piątek (17 grudnia) wieczorem. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o ciężkim pobiciu kobiety i jej córki. W wyniku odniesionych obrażeń 49-latka poniosła śmierć.

Na miejscu zdarzenia kryminalni zebrali obszerny materiał dowodowy. Dzięki doświadczeniu policjantów i pomocy członków rodziny, zatrzymano 24-letniego siostrzeńca ofiary, który dopuścił się tej zbrodni. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutów zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki, kuzynki sprawcy. Na poniedziałkowym posiedzeniu rudzki sąd rozpatrzył wniosek śledeczych i zastosował wobec rudzianina 3 miesiące tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze