Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Spowodowała kolizję i odjechała z miejsca

16-11-2022, 10:41 admin

W ubiegłym tygodniu na ulicy Piłsudskiego w Rudzie Śląskiej doszło do kolizji, w której został uszkodzony fiat tipo 46-letniej rudzianki. Samochód, który wjechał w fiata, nie zatrzymując się, odjechał z miejsca, a kobieta sprawę zgłosiła policji. Sprawczyni kolizji została ustalona i ukarana, będzie musiała zapłacić 8 tys. i pokryć koszty naprawy uszkodzonego samochodu.

W ubiegłą środę do rudzkiej komendy zgłosiła się kobieta, która była uczestnikiem kolizji. W trakcie stłuczki na ulicy Piłsudskiego jej fiat został uszkodzony. Niestety jak to się czasem zdarza, zobaczyła tylko jak samochód, który w nią wjechał, odjeżdża. Na następny dzień 46-latka zauważyła, że toyota sprawcy zaparkowana jest kilka posesji dalej od miejsca zdarzenia. Natychmiast powiadomiła policjantów z drogówki, którzy szybko ustalili, że samochodem kierowała 74-letnia rudzianka.

Kobieta nie była w stanie odpowiedzieć, dlaczego nie zatrzymała się po kolizji, tylko pojechała dalej. Policjanci ukarali ją mandatem w wysokości 8 tysięcy złotych. Na tę sumę złożyły się dwa wykroczenia: spowodowanie kolizji, za którą nałożyli maksymalną możliwą kwotę 5 tysięcy i 3 tysiące za naruszenie przepisu art. 44 prawa o ruchu drogowym, czyli niepodanie uczestnikowi kolizji swoich danych i danych dotyczących obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Dodatkowo sprawczyni kolizji musi liczyć się z koniecznością pokrycia wszystkich kosztów związanych z naprawą fiata, czego będzie domagać się ubezpieczyciel, ze względu na jej ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze