Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sklepowy złodziej zatrzymany w trakcie akcji „Pieszy”

09-11-2015, 10:23 admin

Policjanci z drogówki zatrzymali 21-letniego bytomianina, który okradł jeden ze sklepów przy ulicy Goduli. Mężczyzna został zatrzymany w związku z przechodzeniem przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Okazało się jednak, że jest on również sprawcą kradzieży 50 sztuk jajek niespodzianek i butelki alkoholu z pobliskiego sklepu.

W trakcie prowadzonej akcji „Pieszy”, mundurowi z rudzkiej drogówki bacznie przyglądali się zachowaniu niechronionych uczestników ruchu i w związku z wykroczeniem kontrolowali młodego bytomianina. W trakcie, gdy wypisywali mu mandat za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, podeszło do nich dwóch ochroniarzy, którzy poinformowali stróżów prawa o kradzieży sklepowej dokonanej przez tego mężczyznę.

Okazało się, że wcześniej odwiedził on jeden ze sklepów samoobsługowych i ukradł pudełko z pięćdziesięcioma jajkami niespodziankami i butelkę alkoholu o łącznej wartości ponad 200 złotych. Policjanci z rudzkiej komendy przedstawią 21-latkowi zarzut kradzieży i przekażą materiały z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze