Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzcy policjanci zlikwidowali paserskie dziuple

07-09-2015, 08:50 admin

Rudzcy policjanci namierzyli i zlikwidowali dwie dziuple, w których znajdowały się samochody oraz podzespoły aut skradzionych na terenie Rudy Śląskiej i miast ościennych. Do sprawy zatrzymano 3 osoby. Wartość zabezpieczonych podzespołów przekracza 200 tys. złotych.

Do realizacji działań, których wynikiem było ujawnienie dziupli samochodowej, doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy, wraz z kolegami zajmującymi się przestępczością samochodową w komendzie wojewódzkiej, zlikwidowali dwie dziuple.

W Zawierciu i Dąbrowie Górniczej na terenie magazynów z częściami do używanych samochodów kryminalni znaleźli podzespoły aut skradzionych wcześniej z terenu Rudy Śląskiej i miast ościennych. Policjanci zabezpieczyli kradzione samochody i podzespoły o łącznej wartości ponad 200 tys. złotych. W związku z tą sprawą zatrzymano trzech mężczyzn. Odnalezione pojazdy oraz podzespoły zabezpieczono do dalszych badań identyfikacyjnych, które przeprowadzą biegli. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy ze swej paserskiej profesji uczynili sobie stałe źródło dochodu. Podejrzanym grozi nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze