Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzcy policjanci przejęli ponad 9 kg „dopalaczy”

06-10-2015, 09:19 admin

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej w wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczyli ponad 9 kg środków zastępczych – tzw. dopalaczy o wartości ponad 360 tys. zł. W sprawie została zatrzymana 29-letnia kobieta, oraz dwóch mężczyzn przy których znaleziono amfetaminę. Przejęte dopalacze zostaną poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej.Informacje o tym, że w Rudzie Śląskiej rozprowadzane są dopalacze skrupulatnie weryfikowali policjanci z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy. W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych kryminalni ustalili miejsce, w którym mogą być przechowywane dopalacze. Policjanci wkroczyli do trzech wytypowanych mieszkań na terenie Rudy Śląskiej. W jednym z nich znaleźli ponad 9 kg dopalaczy. Wśród produktów mogących powodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego był susz roślinny z którego przygotowuje się mieszanki odurzające, środki chemiczne tzw. „kryształy” i ponad 2700 sztuk gotowych saszetek z „dopalaczami.

W pozostałych mieszkaniach policjanci zabezpieczyli amfetaminę pozwalającą na wydzielenie prawie 500 dilerskich działek. Zatrzymano trzy osoby 29 letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 27 i 53-lat. Wszystkim przedstawiono już zarzuty posiadania narkotyków. Przejęte dopalacze zostaną poddane analizie w laboratorium, celem określenia dokładnego składu tych substancji. Od wyników analiz będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie i sformułowanie dodatkowych zarzutów.


źródło: KMP Ruda ŚląskaKomentarze


07-10-2015, 00:11
Rudzianin napisał(a):

Nie rozumiem, jaki cel ma ta informacja. Jeśli jako mieszkaniec Rudy Śląskiej mam zostać "uspokojony" wiadomością, że rudzka policja działa nienagannie w sprawach dotyczących narkotyków i dopalaczy, to od razu mogę snuć opowieści dzielnicowe jako zaprzeczenie "propagandy sukcesu". Wielu z nas- mieszkańców miasta widuje młodych wskazujących na spożycie; na dobrą sprawę boję się dziś przejść przez park czy osiedle po 20-tej, nie czuję się w mieście bezpiecznie, nie mam zaufania do służb za to odpowiedzialnych. Akcja opisana powyżej powinna mieć miejsce dużo wcześniej, ewentualnie częściej.