Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pseudokibice znów zaatakowali

15-01-2019, 13:15 admin

Uzbrojonych w maczety pseudokibiców zatrzymani policjanci z rudzkiej drogówki. Dwóch młodych mężczyzn w sobotnie popołudnie usiłowało zaatakować innego kibica w rudzkim Orzegowie. Ostatecznie doszło do zniszczenia zaparkowanego samochodu i kradzieży piły spalinowej. 

Mundurowi z Rudy Śląskiej wkroczyli do akcji zaraz po tym, jak uzyskali informację o tym, że po jednej z ulic Orzegowa biegają pseudokibice z maczetami, którzy zniszczyli zaparkowanego forda i ukradli z podwórka piłę spalinową. Dyżurny rudzkiej komendy wysłał w ten rejon kilka policyjnych patroli.

Sprawcy mieli poruszać się mazdą, którą mundurowi z drogówki zauważyli zaparkowaną w rejonie Kochłowic. Policjanci zablokowali możliwość ucieczki kierowcy i zatrzymali znajdujących się w samochodzie dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat. W pojeździe znaleziono dwie maczety, kominiarkę i skradzioną piłę. Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przez stróżów prawa. Policjanci zatrzymali również 20-latka będącego na miejscu. Śledczy sprawdzą teraz, czy ma on związek ze sprawą. 

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze