Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pseudokibice zaatakowali uczniów

05-06-2018, 15:27 Joanna Oreł

Zamaskowani pseudokibice zaatakowali grupę uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej. Dwóch 15-latków trafiło do chorzowskiego szpitala. W mieście trwa obława i poszukiwanie napastników.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 10.20 przy ul. Królowej Jadwigi w Orzegowie, kiedy to uczniowie wracali z zajęć sportowych. - Grupa ok. 20 uczniów w wieku ok. 15 lat wracała z Burlocha do szkoły i wtedy zostali oni zaatakowani przez grupę napastników, którzy byli zamaskowani i uzbrojeni w pałki teleskopowe - relacjonuje Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP Ruda Śląska.

Podczas napaści zaatakowanych i pobitych zostało dwóch uczniów, którzy trafili do szpitala w Chorzowie. Obecnie trwają poszukiwania napastników. Według świadków było ich od trzech do sześciu. Prawdopodobnie byli to pseudokibice. - Nasze patrole próbowały zatrzymać sprawców, którzy zbiegli zaraz po zdarzeniu. Jednak na razie nam się to nie udało. Teraz policjanci kryminalni pracują nad tym, żeby wytypować, ustalić i zatrzymać sprawców - mówi Ciozak.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej nie podaje szczegółów na temat okoliczności zdarzenia. - Nie możemy na razie udzielać żadnych informacji, ponieważ dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. Mogę powiedzieć tyle, że uczniowie po zrobieniu obdukcji zostali wypisani do domu - mówi Arkadiusz Grzywaczewski, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.

W związku ze zdarzeniami policja wydała apel z prośbą o pomoc i kontakt ze strony świadków bądź osób, mających informacje na temat sprawców. Informacje można przekazywać osobiście bądź telefonicznie: 32 244-92-00 (Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej) oraz 32 200-14-44 (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach) lub wybierając numer 112. Policja zapewnia anonimowość.

Ponadto władze miasta zapowiedziały zwiększenie liczby patroli służb porządkowych. - W okresie letnim zostanie zwiększona ochrona miejskich obiektów sportowych, zwłaszcza basenu letniego i Burlocha. Zorganizujemy też spotkania policji i straży miejskiej z dyrektorami szkół oraz pedagogami w sprawie bezpieczeństwa w czasie wakacji. Chcemy, żeby ta wiedza została przekazana dalej, do rodziców i uczniów. Przy tej okazji chcemy zwrócić w szczególności uwagę na edukację w zakresie bezpiecznego kibicowania. Takich ustaleń dokonaliśmy dziś ze służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo w naszym mieście. Przed nami okres wakacyjny, w czasie którego musimy zadbać zwłaszcza o dzieci i młodzież. To także ważne wyzwanie dla rodziców, którzy powinni baczniej zwracać uwagę w tym czasie na swoje pociechy - podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.


Komentarze


06-06-2018, 12:35
Rudzianin napisał. napisał(a):

A ty o tym coś wiesz bo tam byłeś.

05-06-2018, 21:23
Hania napisał(a):

Gówniarzom się w głowach przewraca

05-06-2018, 18:12
Rudzianin napisał(a):

Trzeci leży w Zabrzu... Nie zgłosił sprawy na policję...

05-06-2018, 17:45
Masakra napisał(a):

Co się dzieje w tym naszym mieście ??? Napadają na uczniów MASAKRA

05-06-2018, 16:44
Ruda napisał(a):

A policja nadal bawi sie w wyłapanie uczciwych, grzecznych, pracujacych płacących podatki porzadnych obywateli za pite w krzaczkach po pracy piwko.

05-06-2018, 16:30
problem napisał(a):

mój syn tam chodzil do szkoly i tak samo bylo musial uciekac po lekcjach bo go ciągle gonili zastraszali a nawet czasem po syna jezdzilam zgłosilam to do dyrektora to stwierdzil ze moj syn wymysla jak panu dyrektorowi powiedzialam ze jest zastraszany wyciagany sila ze szkoly

05-06-2018, 16:24
Rodzic napisał(a):

Służby posiadały wiedzę o powyższym bo to nie pierwsza tego typu akcja,ale jak zwykle zaspały. Pani prezydent obiecywała zwiększenie patroli i bezpieczeństwo i widać jak to się ma do rzeczywistości!!! Ciekawe co się jeszcze musi wydarzyć żeby było normalnie?