Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Pseudokibice zaatakowali 15-latka

05-02-2024, 13:43 JO

Kryminalni z rudzkiej komendy wspomagani przez policjantów z komendy wojewódzkiej i oddziału prewencji zatrzymali podejrzanych o pobicie 15-letniego rudzianina. Stróże prawa ustalili czterech mężczyzn powiązanych z grupą pseudokibiców, którzy brali udział w zdarzeniu. Trzech z nich usłyszało prokuratorskie zarzuty, wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło w Bielszowicach. Gdy 15-latek wyszedł ze szkoły, został zaczepiony przez zamaskowanego, młodego mężczyznę. Sprawca przeprowadził swoją ofiarę za pobliski budynek, gdzie czekali kolejni mężczyźni. Pokrzywdzony został zastraszony i zmuszony do zdjęcia bluzy z logo klubu piłkarskiego. Sprawcy byli kibicami innej, zwaśnionej drużyny. Jeden z mężczyzn wyrwał mu bluzę, a kolejny uderzył go w głowę. Pokrzywdzony został pobity, a gdy się przewrócił, kolejny z mężczyzn zaczął go kopać. Sprawcy grozili nastolatkowi, że jak zobaczą go kolejny raz z emblematami tej drużyny, ich spotkanie skończy się jeszcze gorzej.

Sprawą zajęli się kryminalni zwalczający przestępczością kibicowską z rudzkiej komendy. Szybko ustalili tożsamość czterech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat. Wszyscy byli pracownikami jednej z rudzkich firm. Zostali zatrzymani, gdy przyszli do pracy na poranną zmianę. Rudzkich kryminalnych w zatrzymywaniu sprawców wsparli policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z KWP w Katowicach i katowickiego oddziału prewencji. Zebrane dowody policjanci przekazali prokuratorowi, który przedstawił trzem z zatrzymanych zarzuty rozboju. Decyzją sądu dwóch 21-latków i 29-latek zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 15 lat więzienia. Śledczy cały czas badają kolejne wątki zdarzenia i nie jest wykluczone, że zarzuty usłyszą kolejne osoby.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


24-02-2024, 10:55
Leo napisał(a):

Ciekawe, czy któryś z kibiców ich drużyny będzie im słał paczki do kryminału. Młode smyki, zmanipulowane idą siedzieć za głupotę. Z tego co wiem to ten 15 latek był lekko upośledzony. Już słyszę te śmiechy pod celą kiedy funfle dowiedzą się za co oni garują. Bohatery w ciul. W kilku na małolata i to upośledzonego. JPRDL.

08-02-2024, 22:17
Nieznana napisał(a):

To samo bym im zrobiła rzucili się na młodszego to jeszcze dziecko bardzo dobrze że ich złapali i brawo za odwagę i zeznania

05-02-2024, 18:08
Gościu napisał(a):

Masakra 20/29 lat na 15 niech postawią się na kogoś w swoim wieku a nie 5 lat młodszych