Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Przyszły diler zatrzymany

11-05-2015, 10:46 Joanna Oreł

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który chciał zostać dilerem narkotykowym. Rudzianin kupił marihuanę, aby następnie odsprzedać ją z zyskiem. Na drodze do „kariery” stanęli mu jednak mundurowi z halembskiego komisariatu.

Policjanci z Halemby zatrzymali kolejną osobę związaną z narkobiznesem. Tym razem informacje, jakie uzyskali śledczy, pozwoliły na zatrzymanie przyszłego dilera. 59-letni rudzianin kupił w celu dalszej odsprzedaży ze znacznym zyskiem 60 porcji narkotyków.

Jednak przed osiągnięciem swojego celu, z całym „towarem” wpadł w ręce stróżów prawa. Kryminalni którzy uzyskali informację, że mężczyzna zakupił znaczną ilość marihuany, namierzyli go i zatrzymali do kontroli drogowej. 59-latek od razu zachowywał się nienaturalnie, więc policjanci przeszukali jego samochód, gdzie znaleźli marihuanę.

Podejrzany w kilkudziesięciu woreczkach posiadał 60 porcji dilerskich tego narkotyku. W samochodzie stróże prawa znaleźli również dwa pistolety gazowe. Detektywom z rudzkiej „piątki” mężczyzna przyznał się do kupna narkotyków i chęci ich dalszej odsprzedaży z zyskiem. Zatrzymany mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Przestępstwo, które popełnił 59-latek, jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze