Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Prawie 2,5 kg amfetaminy nie trafi na rudzkie ulice

03-11-2021, 11:38 Joanna Oreł

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 35-letniego mężczyznę, u którego znaleźli znaczne ilości narkotyków oraz broń. Mieszkaniec Rudy Śląskiej nielegalne rzeczy miał schowane w warsztacie i na działce. Przejęte środki odurzające o czarnorynkowej wartości blisko 150 tysięcy złotych nie trafią na rudzkie ulice.

Stróże prawa walczący z narkobiznesem od dłuższego czasu rozpracowywali kolejnego hurtownika. W trakcie przeszukania pomieszczeń warsztatowych policjanci znaleźli znaczne ilości amfetaminy. Mężczyzna posiadał tam ponad 2,1 kilogramów narkotyków i broń, która została przekazana do badań. Ponadto na użytkowanej przez siebie działce poza Rudą Śląską, 35-latek miał kolejne 300 gramów amfetaminy, marihuanę i grzyby halucynogenne.

W sumie kryminalni zabezpieczyli amfetaminę w ilości pozwalającej na wydzielenie ponad 24 tysięcy działek narkotyku. Stróże prawa w skrytce na działce znaleźli również znaczną kwotę pieniędzy, które mogą pochodzić ze sprzedaży narkotyków i rewolwer, na którego posiadanie wymagane jest zezwolenie.

Zatrzymany mieszkaniec Rudy Śląskiej usłyszał pierwsze zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Prowadzący sprawę policjanci traktują ją jako rozwojową i nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


03-11-2021, 12:31
Rudzianka napisał(a):

Brawo!!! Likwidować te cholerstwo!!!