Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Potrzebował pomocy… policjantów

07-03-2017, 10:22 admin

Moja konkubina potrzebuje pomocy, jest związana gdzieś na Goduli – taką informację przekazał 43-latek policjantom z Rudy Śląskiej. Mundurowi potraktowali tą informację poważnie. Do pewnego czasu. Mężczyzna mający prawie 3 promile alkoholu, został umieszczony w miejskiej izbie wytrzeźwień.

Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poprosił o interwencję policji mówiąc, że otrzymał sms-a od swej konkubiny, w którym pisze, że jest związana i potrzebuje pomocy. Według informacji jakie przekazał zgłaszający, kobieta może być przetrzymywana na terenie rudzkiej dzielnicy Godula. Dyżurny natychmiast uruchomił procedury, które pozwalają na lokalizacje osób zaginionych i potrzebujących pomocy.

Policjanci ustalili miejsca, gdzie może przebywać kobieta, jednak w trakcie rozmów z nietrzeźwym mężczyzną i sprawdzeniu rzekomego sms-a, wyszło na jaw, że to on wysłał do niej taką wiadomość. Mundurowi szybko dowiedzieli się, że partnerka 43-latka odeszła od niego i nie chce się z nim kontaktować, a on w ten sposób chciał do niej dotrzeć. Policjanci umieścili rudzinanina, który miał w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu w miejskiej izbie wytrzeźwień, po opuszczeniu której zostanie rozliczony za fałszywe zgłoszenie i wprowadzenie policjantów w błąd.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze