Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Potrącenie pieszej na 1 Maja

21-05-2015, 10:47 Joanna Oreł

Wczoraj (20.05.) tuż przed godziną osiemnastą przed rondem na ulicy 1 Maja w Wirku doszło do kolejnego zdarzenia, w którym ucierpiała 12-letnia dziewczynka. Rudzianka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, kiedy potrącił ją jadący samochód. Kierujący osobowym fiatem omijał stojący przed pasami samochód.

To kolejne już potrącenie pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tym razem 59-letni kierowca fiata uno, omijając stojący przed przejściem samochód potrącił prawidłowo przechodzącą przez pasy pieszą. Dziewczynka z ogólnymi otarciami ciała została została przewieziona do szpitala. Obrażenia jakie doznała piesza okazały się na szczęście powierzchowne. Kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy, które wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przesłane do rudzkiego sądu.

Pieszy jest niczym niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dlatego też kierowcy muszą pamiętać o ustępowaniu pierwszeństwa pieszym na przejściach, a przede wszystkim mieć świadomość, że pieszy w konfrontacji z samochodem ma małe szanse.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze