Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Potrącenie dziesięciolatka na Tunkla

23-05-2018, 11:43 KMP Ruda Śląska

Rudzcy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 18 maja przed ósmą rano na ulicy Tunkla. Potrącony 10-latek został zabrany do szpitala w Chorzowie. Kierująca osobówką była trzeźwa. Czynności w sprawie trwają.

Do wypadku drogowego doszło dziś około 7.50 na ulicy Tunkla w Kochłowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 10-letni chłopiec przebiegając z grupą rówieśników przez jezdnię w miejscu niedozwolonym wpadł na jadący samochód. Nastolatek został zabrany przez pogotowie ratunkowe do chorzowskiego szpitala. 27-letnia kierująca audi była trzeźwa. Czynności w sprawie trwają.

Rudzcy policjanci przypominają wszystkim pieszym, szczególnie dzieciom, że nie wolno przebiegać przez ulicę, a w drodze do szkoły należy korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych. Policjanci często pojawiają się w szkołach prowadząc z dziećmi różnego rodzaju pogadanki na temat bezpieczeństwa, również tego w ruchu drogowym. Wystarczy zastosować się do porad mundurowych aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły.


Komentarze