Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Porachunki pseudokibiców w centrum miasta

10-03-2021, 09:39 Joanna Oreł

Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy i komisariatu IV zatrzymali podejrzanych o pobicie 20-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Kryminalni ustalili sześciu młodych mężczyzn powiązanych z grupą pseudokibiców, którzy brali udział w zdarzeniu. Dwóch z nich usłyszało prokuratorskie zarzuty.

Do zdarzenia doszło w centrum miasta. 20-latek został zaskoczony przez biegnącą w jego stronę grupę młodych mężczyzn. Pokrzywdzony zaczął uciekać, lecz bez skutku – napastnicy przewrócili go i pobili. Z informacji, jakie przekazał śledczym pokrzywdzony, wynikało, że sprawcami mogli być pseudokibice. Policjanci z rudzkiej „czwórki” rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Do sprawy włączyli się kryminalni zajmujący się walką z przestępczością kibicowską. Szybko ustalili i zatrzymali sześciu młodych mężczyzn w wieku od 17 do 20 lat, biorących udział w tym zdarzeniu. Stróże prawa na podstawie zebranych dowodów przedstawili dwóm z nich zarzuty pobicia. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem oraz mają zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze