Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pomimo pandemii policjanci pracują jak zawsze

09-04-2020, 08:36 Joanna Oreł

Może się wydawać, że na ulicach panuje mniejszy ruch, jednak w Rudzie Śląskiej nadal dochodzi do wypadków czy kolizji drogowych. Dlatego rudzka policja apeluje o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Stan osobowy policjantów, którzy obsługują zdarzenia drogowe, nadal jest taki, jak w poprzednich miesiącach, choć doszły im jeszcze dodatkowe zadania.

Policjanci z drogówki wciąż prowadzą kontrole trzeźwości. Dla bezpieczeństwa swojego i każdego kierowcy, który jest kontrolowany, mundurowi używają do badania urządzeń wyposażonych w jednorazowe ustniki. Kierowca osobiście otwiera zapakowany ustnik oraz wkłada go do urządzenia. Po wykonaniu badania sam usuwa ustnik. Policjanci ich nie dotykają. Przy okazji informujemy, że mundurowi nie dają wiary zapewnieniom kierowców, że alkohol w organizmie pojawia się na skutek używania środków do dezynfekcji rąk.

Rudzcy policjanci sprawdzają także, czy kierowcy z okazji mniejszego ruchu zbyt szybko nie jeżdżą, a także kontrolują czy w środkach komunikacji zbiorowej jest dopuszczalna liczba pasażerów. W czasie kontroli dokumentów policjanci mogą założyć rękawiczki i skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk.

Jeśli policjanci mają podejrzenia, że mają do czynienia z osobą zakażoną koronawirusem, dalsze działania przeprowadzają w zgodzie z wytycznymi inspektora sanitarnego.

 


Komentarze