Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

12-03-2018, 13:25 admin

Policjant z katowickiego Oddziału Prewencji w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie mężczyzny kierującego oplem wykazało w jego organizmie prawie 1,8 promila alkoholu. 31-letni rudzianin nie dość, że jechał pijany, to złamał jeszcze sądowy zakaz, który miał obowiązywać jeszcze 4 lata.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło po krótkim pościgu na ulicy Leśnej w Rudzie Śląskiej. Policjant z katowickich Oddziałów Prewencji jechał jako pasażer samochodem za pijanym kierowcą, który wykonał niebezpieczny manewr, a później po zatrzymaniu zachowywał się agresywnie.

Początkowo nie zdawał sobie sprawy, że ma do czynienia z policjantem po służbie. Gdy zrozumiał, co mu grozi, zaczął uciekać pieszo, lecz szybko został zatrzymany i przekazany w ręce mundurowych z rudzkiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-latek miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Nie dość, że jechał samochodem po pijaku, to jeszcze złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Widać, że to nie pierwszy jego taki wybryk, bowiem zgodnie z decyzją sądu do listopada 2022 roku miał nie siadać za kierownicę. Teraz rudzianinem zajmą się śledczy z „piątki”, a za kolejne przestępstwa może mu grozić nawet 3 lata pozbawienia wolności i kolejny dłuższy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze